Wakacje we Francji - Meribel. Wczasy w Alpach francuskich to gwarancja wypoczynku. Proponujemy tylko sprawdzone apartamenty w Alpach francuskich z basenami. Zarezerwuj noclegi w apartamentach lub hotelach w Les Deux Alpes we Francji.

 Hotele w Alpach Francuskich  Alpy francuskie Les Deux Alpes  Alpy francuskie Les Deux Alpes

Alpy Francuskie
Les Deux Alpes

Jedna z najsłynniejszych stacji we Francji i Europie. Położona w Masywie L'Oisans, oddalona o 1 godz. jazdy od Grenoble, posiada wspaniałe warunki do uprawiania narciarstwa zarówno zimą, jak i latem. Atutem stacji są otaczające ją 3-tysięczniki z jednym z największych lodowców w Europie schodzącym z Mont-de-Lans (3.500 m). Sama stacja - położona na wysokości 1.650 m - ze swoim centrum sportowym, hotelami, dyskotekami oraz restauracjami zapewnia atrakcyjne spędzenie czasu również po nartach. To właśnie tę stację obrali sobie miłośnicy jazdy na desce jako doskonałe miejsce na Światowy Festiwal Snowboardu. To tu można spotkać latem najlepszych zawodników "Alpejskiej Karuzeli" przygotowujących się do sezonu zimowego.

W „dolinie“ położonej na wysokości 1.650 metrów, stacja narciarska Les Deux Alpes jest punktem środkowym i łączącym dwa tereny narciarskie, które powstały z dawnych hal wysokogórskich niżej położonych miejscowości Venosc i Mont de Lans. Jak już nazwa zdradza, obszar narciarski Les Deux Alpes oferuje, poprzez połączenie dwóch zboczy alpejskich podwójny karnet i różnorodny wybór stoków.

Jako jedna z najbardziej znanych francuskich miejscowości do uprawiania sportów zimowych w departamencie Isère jak również największy w Europie teren lodowcowy region Les Deux Alpes zalicza się do terenu narciarskiego, którego stoki sięgają 3.600 metrów. Stacja narciarska Les Deux Alpes zasłużyła sobie na tę nazwę nie tylko poprzez możliwość uprawiania sportów zimowych, ale także sportu rowerowego i należy dziś do najbardziej ambitnych met górskich etapów w nowej historii Tour de France ze swoim 9 kilometrowym wzniesieniem i maksymalnym 12,5 procentowym nachyleniem.

Szczególnie żywą reklamą regionu na obrzeżu Delfinatu, jednego z najbardziej dzikiego i wysokogórskiego regionu Alp, jest bez wątpienia imponująca panorama i wyjątkowe usytuowanie Les Deux Alpes. W ten sposób głęboko wcięte doliny, wysokie aż do nieba zbocza gór i Barre des Ecrins jako najbardziej na południe wysunięty czterotysięcznik zapewniają prawdziwy alpejski feeling. Nie wolno też zapomnieć o względnie południowym położeniu rejonu, który zapewnia częściowo śródziemnomorskie warunki atmosferyczne i dość często długie okresy słoneczne na grzbietach górskich miejscowości Les Deux Alpes. Idealne warunki, aby cieszyć się niezapomnianą panoramą i podziwiać Mont Blanc, największy szczyt w Alpach.

Raj dla wysokogórskiego sportu zimowego

Przy ogólnej ilości 93 stoków z całkowitą długością 228 kilometrów, urlopowicze obszaru Les Deux Alpes mają trudny wybór. Za to pomiędzy wysokością 1270 i 3600 metrów narciarze mogą w pełni korzystać ze wszystkich poziomów trudności. Wschodnie zbocze Le Pied Moutet, które do południa rozpieszczane jest słonecznymi promieniami i którego maksymalnie, średnio-ciężkie stoki dochodzące do wysokości 2.100 metra a potem prowadzące w dół do wioski Mont de Lans poprzez lasy, nadają się zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych narciarzy. Mimo wysokogórskich kulis zwiedzanie jest dla początkujących bezproblemowe dzięki niebieskim trasom, gdy znawcy mogą pozwolić sobie na skręty to w lewo, to w prawo, aby tam wyszaleć się na trudniejszych zjazdach, wyboistych trasach z muldami lub na interesujących zboczach. Do tego wszystkiego propozycje stoków dla początkujących zostały w ostatnich latach wyraźnie powiększone także o nowy zjazd, aby ułatwić drogę powrotną do stacji.

Ambitne zjazdy i alpinistyczne wyzwania znajdują się na drugim z dwóch zboczy terenu narciarskiego Les Deux Alpes, który rozciąga się do Dôme de la Lauze na wysokości 3.568 metrów. Specyfika „zbocza dla zawodowców“: dzięki możliwości rozpoczęcia zjazdu ze szczytu górskiego masywu Meije, zapewniona jest różnorodność licznych tras narciarskich od jasno niebieskich po czarne. Punktem kulminacyjnym dla pasjonatów jest poza tym legendarny zjazd z Dôme de la Lauze przez lodowiec aż w dół do położonego na wysokości 1450 metrów miasteczka La Grave. Powód: gdy pozostawiło się lodowiec za sobą, można odważyć się na bardzo strome i wąskie trasy albo wybrać łagodniejsze stoki prowadzące do doliny. Na szczyt dotrą urlopowicze nowoczesną kolejką Jandri Express, która prowadzi aż do skraju lodowca na wysokość 3200 metrów. Dalej prowadzą wyciągi orczykowe do zaśnieżonego wierzchołka pod wysokim na 3669 metrów Pic de la Grave.

Region Les Deux Alpes rozwinął się w prawdziwą Mekkę także dla snowboardzistów. Od lat znany ze względu na gigantycznie duży snow park na wysokości 2600 metrów, który należy do najlepszych we Francji. Tutaj znajdą snowboardziści wszystko, co zapragnie serce freestylera – obojętnie czy to amatorzy czy zawodowcy. Obok Parku Bullies znajduje się tutaj pipe magician, zaugg pipe shaper i jedna turbina. Poza tym oferowane są także niezarośnięte drzewami stoki ponad Les Deux Alpes, które zapewniają wiele miejsca do śnieżnego szaleństwa zarówno dla początkujących jak i specjalistów freestyle.

Sportowa oferta obszaru narciarskiego Les Deux Alpes uzupełniona jest dodatkowo w liczne atrakcje jak np. oświetlone stoki, odcinki do ski- i boarder crossingu i 3 trasy biegu narciarskiego z całkowitą długością 25 kilometrów. O miłe spędzenie ferii zimowych podczas całego sezonu troszczy się 211 armatek śnieżnych i ponad 50 wyciągów. Czas oczekiwania na wyciąg jest rzadkością, ponieważ wydajność przewozu pasażerów przekracza w dużym stopniu liczbę udostępnionych możliwości noclegowych w Les Deux Alpes.

Sezon zimowy: od grudnia do kwietnia.

Położenie kompleksu narciarskiego Les 2 Alpes: 1650 - 3600 m.

Narciarstwo alpejskie: 101 tras (27 zielonych, 45 niebieskich, 16 czerwonych, 13 czarnych), 54 wyciągi, 220 km tras. 1 park snowboardowy. Trasy biegowe: 20 km. 105 armatek śnieżnych.

Zobacz rezydencje w stacji narciarskie Les Deux Alpes:

Les Deux Alpes Maeva
Chalet Chantelouve Odalys
Chalet Lou Crouet Odalys
L'Edelweiss Residhotel
Le Flocon d'Or Odalys
Le Jandri Maeva
La Muzelle Maeva
Du Soleil Odalys
Le Surf des Neiges Odalys
Ceny skipasów w Les 2 Alpes
Mapa Les 2 Alpes
L'Ours Blanc Odalys

 

Zobacz film ze stacji narciarskiej Les Deux Alpes:

Lokalizacja stacji Les Deux Alpes w Alpach Francuskich.

Zobacz mapę stacji Les Deux Alpes

Hotele w Alpach Francuskich

Ceny skipassów w Les Deux Alpes w Alpach Francuskich.

Ceny skipassów w Les Deux Alpes

Hotele w Alpach Francuskich.

Hotele i apartamenty w Alpach Francuskich

Zobacz również inne nasze propozycje zakwaterowania w Alpach Francuskich oraz zakwaterowanie w najbliższej okolicy.