Wakacje we Francji - Nicea. Wczasy na Lazurowym Wybrzeżu to gwarancja wypoczynku. Proponujemy tylko sprawdzone apartamenty na Lazurowym Wybrzeżu z basenami i ogrodami. Zarezerwuj noclegi w apartamentach lub hotelach.

 Lazurowe Wybrzeże, Nicea Lazurowe Wybrzeże, Nicea Lazurowe Wybrzeże, Nicea

Lazurowe Wybrzeże
Nicea

Nicea, znany na całym świecie kurort Lazurowego Wybrzeża, leży nad "Zatoką Aniołów" (Baie des Anges). Region zawdzięcza swój wyjątkowy klimat położonym na północy górom. Na zachodzie położone są nowsze dzielnice, tętniące życiem i świeżością, na wschodzie zaś królują wzgórze zamkowe, stare miasto i port. Zdecydowanie jest to jedno z najpiękniejszych miejsc Prowansji. Włoska atmosfera miasta, urokliwe uliczki starego miasta, niesamowite restauracje dla smakoszy, liczne muzea... To wszystko masz na wyciągnięcie ręki! Miłośnicy sportu także nie będą się nudzić - można tu bowiem uprawiać jazdę konną, grać w tenisa lub golfa, pływać, jeździć na nartach wodnych lub wypożyczyć łódź. W pobliżu znajduje się także wioska narciarska (Isola 2000), czynna również latem. Podczas spaceru przy brzegu zatoki po wspaniałej alei Promenade des Anglais zobaczyć można rzeźby autorstwa Niki de Saint-Phalle, a do spędzenia czasu wśród fal morskich połyskujących w promienistym słońcu zapraszają malownicze plaże.

Atrakcje turystyczne: Promenade des Anglais, Muzeum Matisse, Muzeum Marc-Chagall. Z Nicei można kontynuować podróż do Cannes, Mercantour oraz do księstwa Monako. W okolice warto wybrać się na wycieczkę do: Cannes, Saint-Paul, Vence, księstwo Monako, Saint Laurent du Var, Cagnes sur Mer.

 

Zobacz rezydencje i hotele

Les Palmiers PV
Nice MagnanAdagio Access
Nice Acropolis Adagio Acces
Le Palais Rossini Odalys
Promenade des Anglais Adagio

 

Zobacz obiekty w okolicy Nicei

 Miejscowość Villefranche sur Mer
L'Ange Gardien P&V
Le Palais de la Marine Maeva

  Miejscowość Saint Laurent du Var - koło Nicei
Heliotel Marine P&V

Miejscowość Carros - koło Nicei
Louis Lumiere Maeva
Bandol Port Maeva